Dashboard!

Mida tuleks silmas pidada elektrimüüja valimisel?

  1. Õpi tundma oma elektrienergia kasutamist. Kellega on praegu sõlmitud leping elektrienergia saamiseks? Kui palju kasutad elektrienergiat ühe kuu, päeva või öö jooksul? Kas kodus on olemas elektrienergia arvesti, mis näitab, kui palju tarbid tunniti?
  2. Sisene Andmelao infosüsteemi aadressil andmeladu.elering.ee. Lisaks oma tarbimisandmetele leiad sealt ka nimekirja elektrienergia müüjatest.
  3. Tutvu erinevate müüjate kodulehekülgedega ning tee Andmelaos enda tarbimiseandmed avalikuks müüjatele, kellelt sooviksid saada personaalse pakkumise vastavalt oma tarbimisele.
  4. Küsi erinevate elektrienergia müüjate käest pakkumised või sisesta Andmelaos volitusi andes oma kontaktandmed, mille alusel saavad elektrimüüjad sinuga otse ühendust võtta.
  5. Otsusta parima pakkumise kasuks, mis vastab sinu tarbimisele ning tagab soodsaima hinna.
  6. Mõtle keskkonnale ja vali võimalusel rohelise energia pakett.
  7. Loe läbi leping ning vaata, kas see on tähtajaline leping või millistel tingimustel on sul võimalus valida uus müüja ehk lõpetada sõlmitud leping.
  8. Sõlmi elektrienergia müüjaga leping.
  9. Uue müüja võid valida igal ajahetkel, kuid pead sellest 30 päeva ette teatama ning tegema seda vastavalt sõlmitud lepingus esitatud tingimustele. Uus leping hakkab kehtima reeglina kalendrikuu vahetusel.
  10. Vaata, kuidas saaksid säästa elektrit ja tarbi targalt!